Понедельник, 20.11.2017, 01:01

38300, пер.Леніна 7,

«  Ноябрь 2016  »

Головна » 2016 » Ноябрь » 15 » 9 листопада – День української писемності та мови
9 листопада – День української писемності та мови
11:39

Це свято встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Нестора-літописця.

Преподобний Нестор-літописець – киянин, у сімнадцять років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Прийняв його сам засновник монастиря преподобний Феодосій. Книжкова справа стала змістом його життя.

Найвизначнішою працею Нестора-літописця є «Повість временних літ» –  літописне зведення, складене у Києві на початку ХІІ століття. Це перша у Київській Русі пам’ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Преподобний Нестор довів розповідь з літописних зведень кінця ХІ століття до 1113 року. Всі наступні літописці лише переписували уривки з праць преподобного Нестора, наслідуючи його. Але перевершити так і не змогли. «Повість временних літ» була і залишається найвидатнішою пам’яткою слов’янської культури. Тому преподобного Нестора-літописця можна по праву вважати батьком словесності.

У цей день учителі та учні 5-А, 11-А (учитель Каленіченко І.М.) та 11-Б (учитель Скороденко Л.О.) писали диктант національної єдності «Україна на зламі тисячоліть».

У 7-Б та 7-В класах (учитель Каленіченко І.М.) відбулася година спілкування «Не замовкай ніколи, рідне слово, іскрися жартом, піснею злітай. Над нами квітни завжди веселково, щоб сяяв щастям український край!». Метою даного заходу було ознайомити учнів з виникненням писемності; показати красу і багатство рідної мови, її різноманітні можливості, довести, що рідна мова – це духовна святиня, найбільший і найдорожчий наш скарб. Сприяти розширенню словникового запасу школярів, розвиткові творчих здібностей, бажанню берегти свою національну культуру. Розвивати почуття наці­ональної гідності. Виховувати потребу зберігати, як святиню, все те, що пов’язує нас із рідною землею; любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

Переглядів: 84 | Додав: vb-admin | Рейтинг: 0.0/0 |
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.