Вторник, 16.07.2019, 15:00

Наше селище

Велика Багачка була заснована ще за часів козацтва, десь у ХV столітті. саме тому у 2004 році було встановлено пам'ятний кам'яний знак козацтву, який знайшли на пагорбі поблизу річки. У Багачці побудована чудова церква Різдва Богородиці, яка милує очі не тільки жителів селища, а й просто проїжджих чи гостей. Є тут і будинок культури, де часто відпочиває і проводить свій вільний час молодь. Після занять у школі учні відвідують багато різних гуртків у Великобагачанському будинку творчості дітей та юнацтва, навчаються творити музику у музичній школі ім. Ф.Д. Кушнерика, виготовляють різні прилади у Станції юних техніків, займаються спортом в дитячій спортивній школі.

У Великій багачці є велика лікарня, куди приїжджають жителі з навколишніх сіл та з усього району, а також досить відомий санаторій "Псьол", який відвідують не лише наші земляки, а люди з цілої України. Багато цікавого й корисного дає кожному й районна бібліотека, де містяться твори не тільки найвідоміших українських письменників, а й зарубіжних. Малеча відвідує ясла-садок "Дзвіночок".

За останні роки поставлено багато пам'ятників: пам'ятник односельцям, загиблим у війні 1941-1945 років та могила воїнів, що загинули при звільненні Великої Багачки, пам'ятний знак жертвам голодомору та пам'ятник Т.Г.Шевченку(2003р).

А зараз трішки з історії. В літку та в жовтні 1845 року у Великій Багачці проїздом був Тарас Шевченко. Він відвідав церкву Різдва Богородиці, пройшовся по алеї дубів та яворів (до речі один з них і досі росте тут). Свідчення того, що великий кобзар був у нашому селищі - написана ним повість "Близнецы" та запис Археологічних нотатках. У 1940 році до багачки приїздили П.Г.Тичина, М.І. Рильський, У 1960 А.С.Малишко, М.І.Стельмах. У Великій Багачці жили кобзарі Антін Скоба(1863-1908), Федір Кушнерик (1875-1941) та Герой Радянського Союзу І.І. Шепель (до речі на фасаді школи встановлено меморіальну дошку). Саме тут провів дитячі роки український письменник О.В.Донченко (1902-1954. Коли до Багачки приїздив кінорежисер О.П.Довженко, то із-з задоволенням слухав пісні Ф.Д. Кушнерика, знімав фільм "Щорс", змальовував дуб, який і досі стоїть серед стадіону неподалік від школи.

Ми дуже, дуже любимо Велику Багачку, адже тут народилися, виросли, закінчуємо школу. Тут живуть наші батьки, друзі, вчителі, і тому, як би не розкидала нас всіх доля ми завжди повернемося до найдорожчого в світі селища, найріднішого порогу. Саме тут у цьому селищі, є чудова річка, прекрасні ліси, високі пагорби і долини. І тому тільки-но після зими прогрівається земля, ми всі разом йдемо до річки, у ліс, де любимо відпочивати, адже хочемо запам'ятати ці миті, коли буваємо разом, назавжди.

Наша Велика Багачка найкраща і так думає кожен, хто відвідає її. Ми пишаємося, що ми багачани і будемо пам'ятати це завжди.