Суббота, 20.07.2019, 17:27
Чому я ходжу до школи?

Зарубіжна література
З досвіду роботи вчителів  зарубіжної літератури

Життя   коротке, література  вічна.
Гіппократ.

Вільхова С.І. – працює над проблемою “Впровадження інтерактивних форм і методів навчання  на уроках зарубіжної літератури”.      Мета її педагогічної діяльності,—розкриваючи глибини літератури, як мистецтва слова, насамперед навчати учнів мислити, висловлювати власні думки і їх відстоювати. Навчати розуміти світ, прагнути жити в ньому за законами Добра, Справедливості, Любові, Поваги і Толерантності. Вільхова С.І. стала переможцем районного конкурсу “Учитель року - 2008”

Сідненко Л.Х. – творчо працює над проблемою “Нестандартні форми навчання на уроках зарубіжної літератури”, багато сил і душевної енергії віддає творчій співпраці з молоддю, прагне виховати в них почуття, притаманні сучасній      високоосвіченій молодій людині. Літературна, поетична творчість вчителя допомагає учням перемагати в конкурсах КВК, екологічних бригад, театрального мистецтва та інших. ЇЇ поетичне слово ніжне і влучне, дохідливе і просте для кожного, хто любить поезію. Вже багато років свої знання передає дітям.

Чегринець В.В, яка вивчає питання: Застосування міжпредметних зв’язків на уроках зарубіжної літератури”. Влучне слово, цікавий позапрограмний матеріал завжди  роблять уроки Віри Василівни емоційними і  неповторними.

В роботі вчителів зарубіжної     літератури головне:
  • зацікавити  учнів читанням;
  • навчити добирати літературу, зважаючи на вікові  інтереси;
  • забезпечити знання з теорії літератури, літературної критики;
  • формувати навички аналізу художнього твору;
  • розвивати в дітей усне та писемне  художньо грамотне мовлення;
  • використовувати різні цікаві та нетрадиційні форми роботи на уроках зарубіжної літератури та в позакласній роботі зі школярами;
  • зацікавити позакласною роботою шляхом проведення тижнів зарубіжної літератури, огляду позапрограмної літератури, проведення конкурсів, шарад, вікторин, конкурсів цікавих. малюнків за відповідними творами, учнівських конференцій, літературних читань.
“Учитель – це скрипаль дитячих  сердець: як поведе смичком, таку мелодію й почує…”.Саме таким девізом керуються вчителі зарубіжної літератури.

Маленко Ю.Я. — учитель молодий і енергійний, наполегливий та завзятий в роботі. Вміє з дітьми знайти ту струнку, яка нерозривно зв'язує вчителя і школяра на все шкільне життя. Педагогічне кредо: “Перестанеш навчатись сам – не зможеш навчати інших”. Вчителі зарубіжної літератури працюють злагоджено, творчо і наполегливо, вміють зацікавити дітей своїм предметом, різноманітними уроками, позакласними заходами. Прагнуть навчити дітей розуміти красу літературного слова не лише свого народу.

Значну роль у підвищенні інтересу до предмета зарубіжної літератури відіграють тижні літератури, екскурсії, використання інформаційних технологій, організація самостійної пошуково-творчої роботи учнів. Вчителі зарубіжної літератури успішно опанували курс Intel “Навчання для майбутнього” та Microsoft “Партнерство в навчанні” і успішно використовують в своїй роботі при підготовці до уроків та  при проведенні позакласних заходів.